Vår personal

Uddevalla

Thomas Rydén

Thomas Rydén, VD, ägare, säljare
thomas@lackman.se











Lars-Eric Johansson

Lars-Erik Johansson, Säljare, ägare
lars-eric@lackman.se

Startade Lackman way back in -74

Intressen: Gillar sin Harley och skogarna i Lane men går gärna på tur runt stugan i Sälen.







Mathias Andersson

Mathias Andersson, Lager, Mixning, Butik
mathias@lackman.se

Har sin bakgrund på Astra

Intressen: Sina katter och motordrivet  







Marie Johansson

Marie Johansson, Administration, Ekonomi
marie@lackman.se

Med sin gedigna bakgrund inom Bank och försäkring är Marie den som håller ordning på fakturering, betalning, bokföring för Göteborg och Uddevalla. Marie har även hand om VOC-beräkningar för våra kemikaliekunder.

Intressen: Resor till sydliga breddgrader







 
Johan Johansson

Johan Johansson, Tekniker, Säljare
johan@lackman.se

Johans bakgrund inom ytbehandling för både bilindustri och eftermarknad har gett honom en gedigen kunskap inom allt tekniskt som har med detta att göra. Förutom den tekniska kunskapen är Johan säljare på regionen Bohuslän, Dalsland och Västergötland och understödjer även Göteborg. 

Intressen: Bilar, båtar och traktorer...d.v.s. allt som har med motorer att göra.







Kevin Alfredsson Kevin Alfredsson, Lager, Mixning, Butik
kevin@lackman.se

Intressen: Volvo, Plasti Dip & lättrycksturbo













Tobias Bloom Tobias Bloom, Webshop, IT
tobias@lackman.se

Tobias har en bakgrund som IT-support under många år
där han servat användare i deras dagliga användande, dessutom har Tobias även tidigare erfarenhet av
e-handel men då i form utav mobiltelefoni och övrig hemelektronik.
Tobias sköter vår hemsida och webshop med uppladdning av nya produkter och ser till så att det finns så mycket information som möjligt att få utav vår hemsida.
Han är även vår bilvårdsexpert med en fäbless för Rupes BigFoot system, tvättar och tar hand om sin bil så ofta att den behöver klarlackas ett par gånger om året.

Intressen: Handboll, Fiske, Musik







Jesper Rahm, Lager, Mixning
















Göteborg

 Patrick Gråberg

Patrick Gråberg, Platschef, Säljare
patrick@lackman.se

Intressen: Tekniska prylar, Stugan på Orust 




 


 
 Görgen Johansson

Görgen Johansson, Airbrush, IT, Marknadsföring, Säljare
gorgen@lackman.se

Görgens bakgrund på Anest Iwata har satt sina spår i intresset runt airbrush och sprututrustning.

Intressen: Ishockey, Fotboll



 



 Kristian Joelsson

Janne Vierelä, Säljare, Tekniker
janne@lackman.se

Janne har, som tidigare anställd på Standox kulörlabb i många år, mycket stor kompetens inom färgbrytning. Förutom colouristic är Janne teknisk säljare på Göteborgs-, Borås- och Hallandsområdet.







Kristian Joelsson



Kristian Joelsson
, Butik, Mixning, Säljare
kristian@lackman.se


Startade sin bana i branchen på Lackman Uddevalla. Flyttade till Göteborg 2011 och arbetar med att ge våra kunder suverän service i butiken.
 
Intressen: Ishockey, Fotboll 



 


Adrian Romila
, Mixning, Lager












varukorg

Enhetsfrakt - frakten kostar alltid 79 kr
förutom *farligt gods
som kostar 199:-
välj moms
Vi är ett kreditvärdigt företag enligt Bisnodes värderingssystem som baserar sig på en mängd olika beslutsregler. Denna uppgift är alltid aktuell, informationen uppdateras dagligen via Bisnodes databas.